Doğru Zaman mı - Aşkı Şansa Bırakma

Doğru Zaman mı?

Regl dönemlerinde kafaları karıştıran bir diğer konu da cinsel ilişkilerdir. Bilimsel olarak bu dönemde cinsel ilişkiye girmeye herhangi bir engel yoktur.

hkb_detay_img

Regl dönemlerinde kafaları karıştıran bir diğer konu da cinsel ilişkilerdir. Bilimsel olarak bu dönemde cinsel ilişkiye girmeye herhangi bir engel yoktur. Bazı kadınlarda bu süreçte cinsel arzunun arttığı görülür. “Kanama varken girilen cinsel ilişkiler sonrası hamile kalınmaz” gibi bir düşünce yanlıştır. Küçük de olsa her zaman hamile kalınma ihtimali vardır.

Bu dönemde cinsel ilişkiye girilecekse kanamayı arttıracak ve yoğun ağrılara sebep olacak sert hareketlerden kaçınılmalıdır. Ayrıca regl dönemlerinde vajina içindeki mikroplarla savaşan bakteriler aktif olmadığı için mikrop kapma ihtimali daha fazladır. Bu nedenle, ellerin ve cinsel bölgenin son derece temiz ve mikroptan arındırılmış olmasına dikkat edilmelidir.

Doğanın bir kanunu olan menstrüasyon dönemi hakkında bilgilenerek hayatımızın bir parçası olduğunu kabul ettiğimizde bu zamanları da hayat kalitemizi düşürmeden yaşayabiliriz. Biraz dikkat edilmiş bir beslenme ve konunun ayrıntıları hakkında küçük tüyolarla özel günlerinizi kendinize işkence haline getirmeden atlatabilirsiniz.

 

Kalıcı Sosyal Medya Eklentileri


“Onayla” öğesine tıkladığınızda, seçilen sosyal medya ağından bir eklentinin yüklenmesine ve bu web sitesindeki her sayfada çalışmasına izin vermiş olursunuz. Bu bilgi bu web sitesi için 30 gün boyunca çerez olarak saklanır ve dilediğiniz zaman değiştirilebilir. Eklentiye izin vermek, kişisel sayılabilecek verilerin saklanıp işlenebileceği bir ağa aktarılmasına neden olabilir. Ayrıca, sosyal ağlar kendi çerezlerini bilgisayarınıza ekleyebilir veya bunları okuyabilir. Bu şekilde toplanabilecek bilgiler üzerinde Bayer’in kontrolü yoktur.

“Reddet” öğesine tıkladığınızda, ağların hiçbirinden eklenti çalıştırılmaz ve böylelikle bu ağlara hiçbir kişisel veri aktarılmaz.


Daha fazla bilgi gizlilik beyanlarında bulunabilir:
  • Facebook Gizlilik Beyanı
  • Twitter Gizlilik Beyanı
  • Pinterest Gizlilik Beyanı

Aşağıdaki sosyal medya eklentilerini kalıcı olarak etkinleştir: