Ateşle Yaklaşmayın - Aşkı Şansa Bırakma

Ateşle Yaklaşmayın!

Adet döneminizden ortalama bir hafta önce başlayan yoğun gerginlik, anlamlandıramadığınız stres...

hkb_detay_img Adet döneminizden ortalama bir hafta önce başlayan yoğun gerginlik, anlamlandıramadığınız stres, sürekli bölünen ve yarım kalan uykular, şişkinlik ve sürekli tatlı yeme isteği gibi sorunlar Premenstrüel Sendrom’un (PMS) göstergesidir. Gelin biz size, aslında tüm bunların neden olduğunu anlatalım kısaca. Halk arasında “adet öncesi gerginlik sendromu” olarak bilinen sorunlar genel olarak adetten bir hafta önce başlar ve kanama başladığı gibi hızla düzelir. Premenstrüel Sendromun tam nedeni bilinmese de vitamin yetersizliği, hormonal dengesizlikler, düşük kan şekeri, bastırılmış cinsel arzu gibi bünyeden bünyeye değişen sebepleri olabilir. Bu dönem gerçekten iş ve sosyal hayatta sıkıntılara sebep olacak kadar yaşam kalitenizi etkiliyorsa, kesinlikle kadın hastalıkları uzmanınızla bu konuyu görüşüp neler yapabileceğinizi konuşmalısınız. Doktorunuz medikal bir tedavi seçeneğini değerlendirebilir. Doğum kontrol hapları, adet öncesi sendrom tedavisinde onaylı bir tedavi seçeneğidir. Bu dönemdeki psikolojik gerginlik ve şişkinliği büyük ölçüde engellerler.

Kalıcı Sosyal Medya Eklentileri


“Onayla” öğesine tıkladığınızda, seçilen sosyal medya ağından bir eklentinin yüklenmesine ve bu web sitesindeki her sayfada çalışmasına izin vermiş olursunuz. Bu bilgi bu web sitesi için 30 gün boyunca çerez olarak saklanır ve dilediğiniz zaman değiştirilebilir. Eklentiye izin vermek, kişisel sayılabilecek verilerin saklanıp işlenebileceği bir ağa aktarılmasına neden olabilir. Ayrıca, sosyal ağlar kendi çerezlerini bilgisayarınıza ekleyebilir veya bunları okuyabilir. Bu şekilde toplanabilecek bilgiler üzerinde Bayer’in kontrolü yoktur.

“Reddet” öğesine tıkladığınızda, ağların hiçbirinden eklenti çalıştırılmaz ve böylelikle bu ağlara hiçbir kişisel veri aktarılmaz.


Daha fazla bilgi gizlilik beyanlarında bulunabilir:
  • Facebook Gizlilik Beyanı
  • Twitter Gizlilik Beyanı
  • Pinterest Gizlilik Beyanı

Aşağıdaki sosyal medya eklentilerini kalıcı olarak etkinleştir: