Doğum Kontrol Hapları - Aşkı Şansa Bırakma

Genel Bilgiler

dky_img

Haplar vücutta bulunan iki tip hormon içerir: östrojen ve progesteron. Gebe kaldığınızda, daha fazla yumurta üretmenizi engellemek için vücudunuz bu hormonları doğal olarak üretir. Kombine doğum kontrol hapları bu etkiyi taklit ederler, böylece gebe olmadığınız halde yumurtlama engellenmiş olur. Aynı zamanda rahim ağzındaki mukus da kalınlaşır ve spermin geçişini güçleştirir.

Doktorunuz vücudunuza en uygun hapı seçmek için geçmişteki tıbbi öykünüzü alacaktır. Kombine ilaçların da birkaç tipi vardır. Her hap, herkese uygun olmadığı için, seçeneklerinizi doktorunuzla tartışmanız iyi olur. Doğum kontrol haplarını almaya adet döneminizin ilk günü başlamakla, o adet döneminizde ilk günden itibaren gebeliğe karşı koruma sağlamış olursunuz. Paket bitene kadar ok istikametinden her gün bir draje almaya devam edin. Bazı doğum kontrol hapları 28 gün boyunca her gün kullanılırken bazıları 21 gün kullanılır ve 7 gün ara verilir. Kadınların çoğu drajeleri sabah kahvaltıdan sonra ya da gece yatmadan hemen önce alır.

Kalıcı Sosyal Medya Eklentileri


“Onayla” öğesine tıkladığınızda, seçilen sosyal medya ağından bir eklentinin yüklenmesine ve bu web sitesindeki her sayfada çalışmasına izin vermiş olursunuz. Bu bilgi bu web sitesi için 30 gün boyunca çerez olarak saklanır ve dilediğiniz zaman değiştirilebilir. Eklentiye izin vermek, kişisel sayılabilecek verilerin saklanıp işlenebileceği bir ağa aktarılmasına neden olabilir. Ayrıca, sosyal ağlar kendi çerezlerini bilgisayarınıza ekleyebilir veya bunları okuyabilir. Bu şekilde toplanabilecek bilgiler üzerinde Bayer’in kontrolü yoktur.

“Reddet” öğesine tıkladığınızda, ağların hiçbirinden eklenti çalıştırılmaz ve böylelikle bu ağlara hiçbir kişisel veri aktarılmaz.


Daha fazla bilgi gizlilik beyanlarında bulunabilir:
  • Facebook Gizlilik Beyanı
  • Twitter Gizlilik Beyanı
  • Pinterest Gizlilik Beyanı

Aşağıdaki sosyal medya eklentilerini kalıcı olarak etkinleştir: