Doğal Yöntemler Takvim Yöntemi - Aşkı Şansa Bırakma
dky_img2

Nasıl Korur?

Bu yöntemler, döngünüzde, döllenmeye en açık olduğunuz dönemleri saptayarak, özel önlemler almanıza veya cinsel birleşmeden kaçınmanıza yönelik yöntemlerdir. Yapabileceğiniz birkaç şey vardır ve en ideali bunların hepsini birden uygulamaktır. Bunlar:

  • Özel bir doğurganlık termometresi kullanarak, günlük vücut ısınızdaki değişiklikleri kaydetmek,
  • Rahim ağzı girişindeki mukusun kalınlığındaki değişiklikleri izlemek,
  • Son adetinizin ilk gününden itibaren günleri sayarak, yumurtlamanın gerçekleşme olasılığı en yüksek olan günü saptamak (sadece adetleriniz düzenli ise işe yarayabilir),
  • Adet döngüsünün ikinci döneminde daha sık görülen duygu durum değişiklikleri, göğüs hassasiyeti gibi diğer işaretleri gözlemek (bir adet döngüsünün başlangıcından, diğerinin başlamasına kadar geçen sürede ölçülür).

Kalıcı Sosyal Medya Eklentileri


“Onayla” öğesine tıkladığınızda, seçilen sosyal medya ağından bir eklentinin yüklenmesine ve bu web sitesindeki her sayfada çalışmasına izin vermiş olursunuz. Bu bilgi bu web sitesi için 30 gün boyunca çerez olarak saklanır ve dilediğiniz zaman değiştirilebilir. Eklentiye izin vermek, kişisel sayılabilecek verilerin saklanıp işlenebileceği bir ağa aktarılmasına neden olabilir. Ayrıca, sosyal ağlar kendi çerezlerini bilgisayarınıza ekleyebilir veya bunları okuyabilir. Bu şekilde toplanabilecek bilgiler üzerinde Bayer’in kontrolü yoktur.

“Reddet” öğesine tıkladığınızda, ağların hiçbirinden eklenti çalıştırılmaz ve böylelikle bu ağlara hiçbir kişisel veri aktarılmaz.


Daha fazla bilgi gizlilik beyanlarında bulunabilir:
  • Facebook Gizlilik Beyanı
  • Twitter Gizlilik Beyanı
  • Pinterest Gizlilik Beyanı

Aşağıdaki sosyal medya eklentilerini kalıcı olarak etkinleştir: