Diyafram - Aşkı Şansa Bırakma
dky_img2

Nasıl Korur?

Diayfram / servikal başlık, kubbe şeklinde, lastik veya silikondan yapılmış yuvarlak bir alettir ve vajinanın içine yerleştirdiğinizde erkeklerin spermi ile rahim ağzı girişi arasında engel oluşturur. Bu yöntemlerin bir sperm öldürücüsü (spermisit) ile birlikte kullanılması gerekmektedir. Cinsel birleşmeden üç saat öncesine kadar yerleştirilme işlemi gerçekleştirilebilir. İlk kez kullanmadan önce, doğru boyutu aldığınızdan emin olabilmek açısından ölçüm için doktorunuza başvurmalısınız. Her altı ayda bir, özellikle son kullandığınızdan bu yana doğum gibi bir olay nedeni ile değişiklikler yaşadıysanız, ölçünün doğruluğunun devam edip etmediğini kontrol etmek için doktorunuza gitmelisiniz. Cinsel birleşme sonrasında, sperm öldürücünün etkisini gösterebilmesi için en az altı saat yerinde bırakmalısınız. Diayfram, servikal başlıktan daha sık kullanılır. Doktorunuz, hangisinin size en uygun olacağını söyleyecektir.

Kalıcı Sosyal Medya Eklentileri


“Onayla” öğesine tıkladığınızda, seçilen sosyal medya ağından bir eklentinin yüklenmesine ve bu web sitesindeki her sayfada çalışmasına izin vermiş olursunuz. Bu bilgi bu web sitesi için 30 gün boyunca çerez olarak saklanır ve dilediğiniz zaman değiştirilebilir. Eklentiye izin vermek, kişisel sayılabilecek verilerin saklanıp işlenebileceği bir ağa aktarılmasına neden olabilir. Ayrıca, sosyal ağlar kendi çerezlerini bilgisayarınıza ekleyebilir veya bunları okuyabilir. Bu şekilde toplanabilecek bilgiler üzerinde Bayer’in kontrolü yoktur.

“Reddet” öğesine tıkladığınızda, ağların hiçbirinden eklenti çalıştırılmaz ve böylelikle bu ağlara hiçbir kişisel veri aktarılmaz.


Daha fazla bilgi gizlilik beyanlarında bulunabilir:
  • Facebook Gizlilik Beyanı
  • Twitter Gizlilik Beyanı
  • Pinterest Gizlilik Beyanı

Aşağıdaki sosyal medya eklentilerini kalıcı olarak etkinleştir: