Acil Yöntemler Ertesi Gün Hapı - Aşkı Şansa Bırakma
dky_img2

Nasıl Korur?

Herhangi bir nedenle korunmasız cinsel ilişkide bulunduysanız veya seçtiğiniz doğum kontrol yönteminin yetersiz kaldığını düşünüyorsanız, gebe kalmanızı engelleyecek bir acil doğum kontrol yöntemini de uygulayabilirsiniz. Acil korunma yöntemi, sadece bir şeyler yanlış gittiğinde uygulanacak bir yöntemdir ve içeriğindeki hormon düzeyi yüksek olduğundan, düzenli olarak uygulanmaması gerekir. Acil haplar (veya ertesi gün hapı) cinsel ilişkiden sonra 72 saat veya üç gün içinde alınabilir. Ancak ne kadar erken alınırsa o kadar etkilidir. Korunmasız cinsel ilişki sonrası 72 saat içinde alınan acil doğum kontrol hapları, gebelik riskini %75 azaltır (Kullanan 100 kadından 25 tanesi gebe kalabilir).7 VEYA Korunmasız cinsel ilişkiden sonra 5 gün içinde bakırlı rahim içi araç (RİA) taktırılması da düşünülebilir.

Kalıcı Sosyal Medya Eklentileri


“Onayla” öğesine tıkladığınızda, seçilen sosyal medya ağından bir eklentinin yüklenmesine ve bu web sitesindeki her sayfada çalışmasına izin vermiş olursunuz. Bu bilgi bu web sitesi için 30 gün boyunca çerez olarak saklanır ve dilediğiniz zaman değiştirilebilir. Eklentiye izin vermek, kişisel sayılabilecek verilerin saklanıp işlenebileceği bir ağa aktarılmasına neden olabilir. Ayrıca, sosyal ağlar kendi çerezlerini bilgisayarınıza ekleyebilir veya bunları okuyabilir. Bu şekilde toplanabilecek bilgiler üzerinde Bayer’in kontrolü yoktur.

“Reddet” öğesine tıkladığınızda, ağların hiçbirinden eklenti çalıştırılmaz ve böylelikle bu ağlara hiçbir kişisel veri aktarılmaz.


Daha fazla bilgi gizlilik beyanlarında bulunabilir:
  • Facebook Gizlilik Beyanı
  • Twitter Gizlilik Beyanı
  • Pinterest Gizlilik Beyanı

Aşağıdaki sosyal medya eklentilerini kalıcı olarak etkinleştir: